חברת פוליש | המבריק חברה לניקיון

חברת פוליש

האם "פוליש" מתאים לכל סוגי הרצפות? איך אדע שהריצוף לא יפגע בתהליך?

פוליש הוא תהליך המורכב משני  חלקים:
בשלב הראשון, מולבשת על מכונת הפוליש כרית קירצוף, שמטרתה להסיר כתמים,שומן ולכלוך שחדר לרצפות. כדי שהרצפות לא יפגעו בתהליך הקרצוף, יש להתאים את כרית הקירצוף לסוג הרצפות. לכל ריצוף מתאימה כרית קרצוף אחרת בהתאם לחמור ממנו עשויות הרצפות.

בשלב השני, מכניסים למכונת הפוליש חומרי הברקה. החומרים מוחדרים לרצפות בטכניקות שונות ומחזירים לריצוף את המראה הרצוי. שלב זה הוא חשוב ביותר, משום שלא כל חומרי ההברקה מתאימים לכל ריצוף ויש להתאים את החומר אל הרצפות. חומרי ההברקה חודרים אל הרצפות ושורים עליהן לאורך זמן

קיימים מספר סוגים של פוליש, המתאימים לסוגי רצפות שונים: פוליש רצפה, פוליש ווקס, פוליש קריסטל.

כל סוג של פוליש מתאים לרצוף אחר, שימוש בחומרים לא מתאימים, יניב תוצאות חלשות ולא משביעות רצון, במקרים חמורים, יכול חומר לא מתאים לגרום לנזק לריצוף.

מתי רצוי לעשות ניקוי פוליש לדירה?
  • לפני כניסה לדירה – לאחר מספר שנים, מראהו של כל ריצוף משתנה. כדי להחזיר לו את המראה הראשוני, מומלץ להזמין חברת פוליש אמינה ומקצועית
  • אחרי בניה או שיפוץ- תהליך השיפוץ מלכלך את הרצפות בחומרי בניה שונים, צבע וסיד ומותיר מראה דהוי במיוחד, מוכתם וחסר חיות. חברת פוליש תנקה את הריצוף ביסודיות ותותיר אותו נקי ומבריק.
  • במקרה של פגיעה בריצוף – כגון שריטות, כתמים שנוצרו בעקבות חומרים שונים שנשפכו וכד'
  • ריצוף ישן שצבר במהלך השנים לכלוך, שומן וכתמים.

איך בוחרים חברה לביצוע פוליש?
ראשית, יש לוודא שהעובדים מנוסים ואמינים. מכירים את כל סוגי הרצפות ויודעים להתאים להם טיפול מתאים. כמו כן, יש לוודא שהחומרים בהם משתמשת החברה עומדים בתקן ומיוצרים בחברות מוכרות ואמינות. רצוי לבקש שמות ממליצים שמכירים את החברה ולהתרשם מהם אודות המקצועיות והאמינות של חברת הפוליש.
פוליש, הוא תהליך שמטרתו להבריק את הרצפות ולהסיר מהם כתמים ושריטות.
רצפות דהויות מוכתמות וחסרות ברק, פוגעות במראה הכללי של הבית. רצפות מבריקות משדרות ניקיון, יופי ומראה יוקרתי.


כל ריצוף, יכול לצבור לכלוך וכתמים או לאבד את המראה המבריק הראשוני. שפשוף ידני של הרצפות לא יחזיר להן את הברק ובמקרים רבים גם לא יצליח להסיר כתמים ושריטות. לצורך ניקיון יסודי והברקה של מראה הרצפות, יש צורך במכשור מיוחד ובחומרים כימיים המשיבים לרצפה את המראה הראשוני.